Turmann/Lill segapaaride MMil Rootsis: esimene sissekanne
Järjekordne segapaaride MM algab juba sellel laupäeval. Marie ja mina lendasime Östersundi neljapäeva hommikul. Et curlinguhuvilistel oleks kaasa elamine huvitavam, anname Curling Tallinna blogi kaudu ülevaate sellest, kuidas MM meie jaoks kulgeb ja mida huvitavat me vastaste kohta teame.
Sõitsime MMile rahuliku südamega. Kõikvõimalikud ettevalmistused võistluseks on tehtud ja nüüd jääb vaid enda parimat mängu mängida. Enda vastu aus olles, on meil seni olnud üle ootuste edukas hooaeg. Käesoleval hooajal oleme kogunud ainuüksi segapaaris distsipliinis mängides 64 võitu ja 17 kaotust (World Curling Tour’i – WCT – etappidel on seis 41 võitu ja 13 kaotust). Arvestades, et WCT turniiridel on konkurents olnud vähemalt MM’i tasemel, siis võiduprotsent ca 70% lähedal ei ole üldse mitte halb tulemus. Sellest enamgi sisendab eneseusku meie stabiilsus läbi hooaja – vaid ühel WCT etapist kaheksast ei jõudnud me play-off’i. Siiski tasub meeles pidada, et hooaja peaeesmärgiks on meil ikkagi käesolev MM. Kui keegi pakuks meile võimalust vahetada enda selle hooaja kõrgeim maailma edetabeli koht (5.), MM’i tulemuse vastu, siis võtaksime selle silmagi pilgutamata vastu :).
Enda eesmärgiks MMil oleme seadnud ületada enda senist parimat tulemust (2016. a Karlstad’i 6. koht). Mõistagi on meie vastaste eesmärgiks samuti endast parim anda ja seega tulemust garanteerida võimalik pole. Ise usume küll, et sellise sihiga MM’ile minnes oleme realistid. Loodetavasti on Rootsi meie jaoks sobiv koht hea tulemuse tegemiseks;)
Alustame siiski algusest ehk alagrupimängudest. MM’il osaleb kokku 40(!) riiki, mängides viies erinevas alagrupis. Lisaks meile on C-grupis veel ka Soome, Jaapan, Kasahstan, Leedu, Uus-Meremaa, Poola ja Venemaa. Kaheksandikfinaali, ehk 16 parema sekka pääsevad iga grupi 3 parimat + parima T-viske tulemusega 4. koht ühest grupist. Seega saavad edasipääsu mõtetega võistkonnad endale reeglina maksimaalselt lubada kaht kaotust. Mida kõrgem ranking grupis (võidud kaotused, T-visete tulemus), seda suurem tõenäosus, et 1/16 finaalis tuleb vastu pigem nõrgem võistkond. Paarid moodustatakse põhimõttel 1 vs 16; 2 vs 15 jne.
Meie alagrupis on favoriitideks lisaks meile (ise usume küll, et oleme kõigi jaoks ebameeldivad ja vastikud vastased, sest oleme hooajal tõestanud, et võime hea mänguga kõiki võita) ka Venemaa ja Soome (mõlemad riigid osalesid ka olümpiamängudel, kuhu selles distsipliinis pääses osalema vaid 8 riiki). Tundub, et ka Jaapan on tavapärasest palju tugevama võistkonnaga esindatud (2018 OM pronks naiste kaptenina + 2018 OM esinduse liige meestest). Segapaaris curlingu puhul tuleb muidugi alati meeles pidada, et üllatusi juhtub tihti. Hea näide on meie enda 2016. a MM, kui alagrupile peale vaadates olime pigem viimase paari koha peale konkureerijad, aga lõpuks läksime play-off’i edasi teisena.
Erinevalt WCT-etappidest on MM’il meil kaasas ka treener. Meid abistab sel korral Nicole Strausak (Šveits). Võistkonnana on sellises koosluses see meie esimene tiitlivõistlus, aga Nicole ja Marie tegid koostööd juba ka läinud novembris, EM’il. Naiskond võitis EM’il enda divisjonis pronksmedalid, seega on Nicole ennast meie silmis juba kuhjaga tõestanud.
Segapaaride MM’ile saavad inimesed kaasa elada loodetavasti ka Youtube ülekannete vahendusel. Praeguseks hetkeks pole ülekannete kava küll avalikuks tehtud, aga loodetavasti näidatakse otsepildis ka mõnda meie mängu.
Eesti alagrupimängude järjekord on järgnev (Rootsi aeg):
L 21.04 kell 20:00 Poola vs Eesti
P 22.04 kell 11:15 Jaapan vs Eesti
P 22.04 kell 21:00 Venemaa vs Eesti
E 23.04 kell 21:00 Eesti vs Soome
T 24.04 kell 11:15 Kasahstan vs Eesti
K 25.04 kell 14:30 Eesti vs Uus-Meremaa
N 26.04 kell 09:00 Eesti vs Leedu
Play-off mängud toimuvad 27.04 ja 28.04.
Pöidlad pihku!
Meid on aidanud siia jõuda, kus täna oleme järgmised toetajad: Eesti Olümpiakomitee, Tallinna linn, Sportland, Tradehouse, Curling Tallinn ja Eesti Curlingu Liit.